Warsztaty "Latajmy Bezpiecznie"

10 czerwca 2010 w siedzibie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej odbyła się pierwsza edycja warsztatów dla pilotów komunikacyjnych i kontrolerów ruchu lotniczego. Spotkanie otworzyli Prezes PAŻP Krzysztof Banaszek i Prezes ULC Grzegorz Kruszyński.

Po serii krótkich prezentacji na temat Just Culture, działalności zespołu „Latajmy Bezpiecznie”, oraz badań prowadzonych w PAŻP nad możliwościami podniesienia przepustowości lotniska Okęcie, rozpoczęła się główna część spotkania – kilkugodzinna dyskusja panelowa, w której wzięło udział około 50 osób (z PAŻP, a także linii lotniczych: Lot, Eurolot, Wizzair, JetAir).

Celem warsztatów jest stworzenie platformy do dyskusji pomiędzy pilotami komunikacyjnymi i kontrolerami ruchu lotniczego, na którą nie ma czasu w eterze, a która pozwala wyjaśnić sobie wzajemnie oczekiwania obu stron, a także przedstawić problemy, które każda z nich dostrzega w sferze zawodowej. Wszystko to ma służyć podniesieniu jakości i komfortu pracy w lotnictwie komunikacyjnym, a tym samym przysłużyć się do podniesienia poziomu jego bezpieczeństwa.

Załączniki:
Pobierz plik (ATP-ATCO IW 2010a.doc)ATP-ATCO IW 2010a.doc