22/2011 Płot w poprzek pasa na Babicach

Opis zgłoszenia

Chciałem zwrócić uwagę na prowizoryczne ogrodzenie ustawione w poprzek betonowego pasa startowego lotniska EPBC, przy progu 28. 
Jest ono niefortunnie ustawione tuż przy pasach wyznaczających próg pasa i podczas lądowań (zwłaszcza popołudniem – pod słońce) jest ono na ich tle kompletnie niewidoczne z powietrza, mimo że zarządzający lotniskiem zamontował na nim kolorową taśmę, chorągiewki etc. 
Obawiam się, że wcześniej czy później rozbije się o nie lądujący samolot. Tej niebezpiecznej przeszkody po prostu z powietrza nie widać. Jest ona szczególnie niebezpieczna dla pilotów okazjonalnie przylatujących na Babice.

Od Zespołu:

Poniżej znajduje się link do pisma, jakie w tej sprawie wystosowaliśmy do Zarządzającego lotniskiem oraz zdjęcie zrobione na podejściu 28 około godziny 17:00, kiedy efekt oślepienia pilota zachodnim niskim zachodnim slońcem nie był jeszcze znaczący.

Wytęż wzrok - znajdź płot, a potem zapamiętaj gdzie on stoi!

Zgodnie z NOTAMem o przesunięciu progu 28L o 300 m na zachód, domyślamy się, że przeszkody tej należy w tym miejscu spodziewać się jeszcze do 19 września br.