23/2011 Nieaktualne dane w AIP VFR dotyczące paliwa

Opis zgłoszenia

O paliwie na lotniskach w Polsce i jego dostępności wylano już morze atramentu. 
Chciałbym za to zwrócić uwagę na informacje zawarte w AIP VFR i stan faktyczny na lotniskach. Np. Toruń w AIP wyraźnie napisano, że paliwo jest dostępne, proszę jednak zatelefonować na lotnisko, okaże się, że paliwa nie kupimy. A to tylko jeden przykład. 
Naturalnie będzie spieranie się o kompetencje, kto odpowiada za prawidłowe informacje. Właściwie, nikogo z lotników to nie interesuje czy to zarządzający lotniskiem czy PAŻP powinien dbać o rzetelną informację. W końcu AIP to swoista lotnicza biblia i podstawowy dokument planowania lotu. Okazuje się, że w Polsce telefon też. 
Proszę o zwrócenie uwagi na ten problem. Lotnik polski sobie poradzi, ale goście przybywający na EURO 2012 już mogą być kompletnie zaskoczeni.

Od Zespołu

W sprawie Zgłoszenia 23/2011 Zespół Latajmy Bezpiecznie wystosował pismo do Prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Aby zwrócić uwagę środowiska lotniczego na ten problem, Zespół opublikował artykuł w Przeglądzie Lotniczym. Zapraszamy do lektury.

Od Zespołu

25 kwietnia odbyło się spotkanie Zespołu „Latajmy Bezpiecznie” z przedstawicielami Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Omówiono na nim m.in. zgłoszeie 23/2010.
Sprawa, która zależy od rzetelności zarządzającego lotniskiem, i na którą PAŻP nie ma wpływu.